اخبار روزانه

گوگل از تراشه تنسور G2 با هسته‌های قدیمی رونمایی کرد

Google-Tensor-G2-Chip-910x600

گوگل از تراشه تنسور G2 با هسته‌های قدیمی رونمایی کرد

گوگل برخلاف کوالکام و مدیاتک، در تراشه تنسور G2 همچنان از هسته قدیمی Cortex-X1 استفاده کرده است.

گوگل در تراشه جدیدش همچنان از هسته‌های قدیمی استفاده کرده اما عملکرد آن به لطف بهینه‌سازی‌های صورت گرفته، بهبود یافته است. علاوه بر این، در زمینه هوش مصنوعی بهبودهایی را تجربه کرده و به تراشه امنیتی Titan M2 هم مجهز شده است.

مشخصات تراشه تنسور G2 گوگل

این تراشه از پیکربندی مشابه نسل قبلی‌اش بهره می‌برد یعنی دو هسته بزرگ، دو هسته متوسط و چهار هسته کوچک یا کم‌مصرف دارد. با این حال فرکانس‌های آن‌ها کمی در حد 5 تا 10 مگاهرتز افزایش داشته است. هسته‌های بزرگ از نوع Cortex-X1 هستند و گوگل برای هسته‌های کوچک همچنان از Cortex-A55 استفاده کرده، با این حال هسته‌های متوسط حالا بجای Cortex-A76، از نوع Cortex-A78 هستند. در بخش گرافیکی هم از پردازشگر گرافیکی Mali-G710 MC10 استفاده شده است.

همانطور که گفتیم، تنسور G2 قدرت گوشی‌های سری پیکسل 7 را تامین می‌کند، بنابراین موبایل‌های جدید گوگل بسیاری از ویژگی‌هایشان را مدیون این تراشه هستند که شامل مواردی مانند عملکرد سریع‌تر گوگل استیستنت، ترجمه و تایپ صوتی می‌شود.

این تراشه در بخش دوربین گوشی‌های سری پیکسل 7 هم تاثیرگذار است. برای مثال این چیپ قابلیت Unblur را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و همچنین قابلیت Super-Res Zoom را فراهم می‌کند. علاوه بر این موارد، به لطف تنسور G2 می‌توانید تصاویر قدیمی را هم بهبود دهید.

از دیگر ویژگی‌های گوگل تنسور G2 می‌توان به دو برابر پردازش سریع‌تر تصاویر در حالت Night Sight و دستیابی به حالت Cinematic Blur اشاره کرد.

با وجود تمام این موارد، هنوز نمی‌توانیم درباره عملکرد این تراشه اظهارنظر دقیقی داشته باشیم، با این حال بخاطر استفاده از هسته‌های قدیمی نسبت به دیگر چیپ‌های پرچمدار اندرویدی، احتمالا حداقل در بنچمارک‌ها شکست سختی به آن تحمیل شود.

منبع:

دیجیاتو

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *